ترجمه و زیرنویس

ترجمه

ترجمه

ترجمه، داد و ستد اندیشه و سخن میان زبان ها، از جمله فعالیت های ضروری بشری است. این که انسان ها به ترجمه نیاز دارند و متون ترجمه را به همان شکل بدیهی به کار می گیرند که متون زبان مادری خود را، انکارناپذیر است. کشورها و ملت ها روزانه در زمینه های گوناگون اجتماعی، دانش و فن، بازرگانی بین المللی، مطبوعات، سفر، ادبیات، ارتباط دولت ها و… به ناگزیر یا دلخواه با متون دیگر زبان ها سروکار دارند.ترجمه از این جهت اهمیت دارد که هر کس جز با یک یا دو زبان غیر مادری آشنایی سطحی یا کاملی ندارند. اما متون علمی، ادبی، آموزشی یا حتی خصوصی الزاما همیشه به زبان مادری ما نیستند.

زیرنویس

زیرنویس

زیر نویس یکی از موثرترین روش ها برای فهم زبان اصلی فیلم است. از مزایای زیرنویس فهم آهنگ صداهای فیلم، موزیک های پشت صحنه فیلم و صداهای دیگر آن است که موجب می شود فیلم برای بیننده به خوبی درک شود. دو نوع زیر نویس وجود دارد: Hardsub و Softsub. در نوع اول زیر نویس به فیلم چسبانده شده است و امکان جداسازی آن وجود ندارد. در نوع دوم زیرنویس به صورت فایلی جدا از فایل اصلی خود فیلم وجود دارد. در صورتی که تمایل به دیدن زیر نویس نداشته باشیم می توان آن را جدا سازی کرد.


انواع ترجمه

ترجمه تحت‌اللفظی

رجمه متن کلمه به کلمه و بدون توجه به ترکیب کلمات و قرار دادن آنها در جایگاه مناسبشان با توجه به زبان مقصد.


ترجمه معنوی

بهترین نوع ترجمه است. گاهی ترجمه علاوه بر اینکه مطابق با متن می‌باشد، با توجه به زبان مقصد و نحوه ترکیب کلمات در آن زبان انجام می‌شود.


ترجمه آزاد (مفهومی)

این نوع ترجمه به گونه‌ای است که مترجم، خود را در بند و اسیر عبارات نمی‌سازد و به دلخواه خود و متناسب با وضعیت دست به تغییراتی می‌زند.


ترجمه داستانی

گاهی ممکن است مترجم، مفهوم و ریشه متن را گرفته و آن را به شکل داستان بیان کند.
زبان های مورد پشتیبانی ما

فارسی به انگلیسی

انگلیسی به فارسیاکنون ترجمه خود را سفارش دهید


درباره دیلی دیزاین

دیلی دیزاین با مجموعه ای پر تلاش با هدف انجام خدمات الکترونیکی به وجود آمده است. اهم فعالیت های دیلی دیزاین شامل خدمات طراحی سایت و سامانه های نرم افزاری، بهینه سازی، خدمات گرافیکی و ترجمه متون بود ولی با گسترش کار خدمات در حوزه تهیه فیلم های آموزشی ، امور پژوهشی و ... را به خدمات خود اضافه کرد. مهمترین هدف دیلی دیزاین جلب رضایت مشتری است که برای بدست اوردن آن کیفیت بالا را محور کار خود قرار داده است. دیلی دیزاین علاوه بر مشتری برای قوی تر شدن تیم خود با افرادی که در حوزه های مختلف الکترونیکی دارای مهارت های لازم باشد یا مهارت جدیدی برای ارائه دارد دست همکاری خواهد داد.